Kişisel bakımın önemi

Saç protezi

Bakımlı olmak sanıldığı kadar her zaman büyük paralar harcayarak olmuyor. Bakım sizin hayata bakış açınızla ilgili bir durumdur. Kendinizi topluma karşı nasıl sunmak istiyorsanız kişisel bakımınıza da o kadar önem verirsiniz. Biraz etrafımıza göz gezdirirsek kendine özen gösteren bay veya bayan olsun bakımlı kişilerin daha saygın olduğunu fark edeceğiz.

Ben de kendine bakan özen gösteren kişilere karşı daha dikkatli olduğumu fark ettim. Kişilere kılık kıyafetiyle değer verdiğim anlamına gelmesin. Sadece kendine özen gösteren dostları kastediyorum. Kendimize gösterdiğimiz özen kadar karşımızdakinden ilgi ve alaka göreceğiz.

Ta çocukluğumuzdan itibaren hep güzel görünmek, girdiğimiz toplumda ilgi uyandırmak istemişizdir. Bunu istisnasız hep yapmışızdır. İçerimizde biraz methedilme duygusu hakimdir. Hiç kimse bakımsız veya amiyane tabirle pasaklı diye anılmak istemez. Mukayese etmemiz gerekirse aynı yaşta üç beş kişi etrafınızda hayal edin! İçlerinden biri veya ikisi sanki diğer akranlarından 10 yaş daha genç duruyor. Diğerlerinden ayıran özellikleri irdelediğimiz zaman hiç spor yapmayan, kilolu, kılık kıyafetine özen göstermeyen, sakal traşı olmamış, saçları dağınık, saçları dökülmüş ve benzeri eksikleri fark edeceğiz. Esasında güzel kadın, yakışıklı erkek yerine bakımlı veya bakımsız erkek dememiz daha doğru olur.

İnanıyorum ki hiç birimiz hele orta yaşlardan itibaren yaşlılığı ve dışarıdan bakıldığında bakımsız görünmeyi kabul etmeyiz. Bununla ilgili sizlerle yaşanıldığına inanılan bir olayı paylaşmak istiyorum. Sadece kadınların yaşadığı bir ada varmış bu adaya erkekler giremezmiş hangi erkek girmişse ada sakini kadınlar tarafından öldürülmüş. Böyle bir efsane var. Bir gemi kazası sonucu sağ kurtulan kişi en yakınında ki bu adaya sığınmak istemiş, adaya ayak basan erkeklerinde öldürüldüğünü biliyor. Çaresiz bir şekilde adaya varmış. Öldürülme korkusu ile beklerken aklına çok ustaca bir fikir gelmiş. Hanımlara hitaben derki biliyorum beni öldüreceksiniz sizden son bir arzum var beni içinizdeki en çirkin, bakımsız ve de en yaşlı olanınız öldürsün. Orada bulunan hanımların hiç birisi bu bahsedilen özellikte kendini görmek istemediği için affediliyor.

Yaşadığımız sosyal hayatta da böyle değil midir hangimiz kabul ederiz ki!

Kişisel bakım ve güzellik merkezleri mevcut görüntüsünden hiç de hoşnut olmayan mutlak değişim arzusu içerisinde olan bay ve bayanların uğrak yeri haline gelmiştir. İstatistikler gösteriyor ki özellikle ülkemizde gelişen ve değişen sosyal şartlarla birlikte son on yılda gerek satılan ürünler gerekse bu merkezlere olan ilgi, bizim toplumumuzda da saç bakımı ve kişisel bakımın çok önemsendiğini gösteriyor. Ne diyor atalarımız; Bakarsan bağ bakmazsan dağ olur. Yüce dinimiz de temizliğe ve bakıma ne kadar önem verdiğini hepimiz bilmekteyiz.

Protez saç sektörünün içinde geçen uzun yıllara dayanan tecrübe ve birikimimle istisnasız bütün danışanlarımın söylediği tekbir sözcük var şu an bulunduğum yaşımı yansıtmak istemiyorum. Lütfen beni gençliğime döndürün. Binlerce kişinin imajını değiştirerek yeni bir hayata merhaba diyerek;

Elveda yaşlılık, merhaba gençlik.

Share/Save/Bookmark

Sorun Cevaplayalım

...

Online Randevu Formu

...
Telif Hakkı © 2014 hdc.com.tr. Tüm Hakları Saklıdır.
Site içerisinde yer alan materyaller kesinlikle izinsiz kopyalanamaz.